Vibram Tabanın üretimi 1935 yılında 6 İtalyan dağcının zorlu arazi koşullarına karşı gelemeyip hayatını kaybetmesine dayanır. Çünkü bu olayın sebebi dağcıların kullandıkları ayakkabıların tabanlarının yetersiz olması zorlu arazi koşullarında kısa sürede parçalanması olarak görülmüştür. Bu olaydan sonra ölen dağcıların yakın arkadaşı Vitale Bramani isimli İtalyan mucit dağcı botlarında kullanılabilecek sert ve dayanıklı alternatif malzeme arayışına girişmiştir. Böylece Vibram firmasının temelleri atılmıştır. 

1937 yılında ilk patentini alan Vitale Bramani, kauçuk ayakkabı tabanı üretimine başlamıştır. Ürettiği kauçuk tabanlar ilk olarak dağcılık botlarında kullanılmaya başlanmıştır. Vitale Bramani kendi isminden esinlendiği “Vibram” firmasını Pirelli lastiklerinin başkanlığını yapmış Leopoldo Pirelli’den aldığı finansal destek sayesinde kurmuştur. 1954 yılında ilk başarılı K2 zirve tırmanışı yapan İtalyan ekibin botlarında Vibram taban kullanılmıştır. Bu başarıdan sonra Vibram firması ismini dünya çapında duyurmayı başarmıştır. Vibram tabanlar günümüzde Brezilya, Çin, İtalya ve Amerika Birleşik Devletlerinde üretilmektedir. 1000’den fazla ayakkabı üreticisi firma ürünlerinde Vibram taban kullanmaktadır.

İlk olarak dağcılık için tasarlanan kauçuk tabanlar daha sonra avcılık, koşu, bisiklet, fitness ve su sporlarında da kullanılmaya başlanmıştır. Ordu, iş güvenliği ve itfaiye gibi alanlarda da bu tarz zemine sıkı tutunan sağlam tabanlar ihtiyaç olduğu için bu sektörler içinde zamanla üretim yapılmaya başlanmıştır. Vibram tabanların başlıca özellikleri hafif, esnek, sağlam olmaları ve yüksek sürtünme katsayılarıdır. Desenleri özel olarak tasarlanmıştır. Bu sayede yol tutuş artırılmış, desenlerin arasına kar ve çamur çamur dolması engellenmiştir. Günlük yaşamda da kullanılmaya başlanan bu tabanlar şehir hayatında ıslak asfalt ve mermerde çabuk kayması ile bazı sorunlarda yaratmıştır.

 

Vibram® XS Grip, pürüzsüz yüzeylere önceki formüllere göre %30 daha fazla tutunma sağlayan bir kauçuk bileşiktir. Sıcak veya soğuk koşullarda yeni bir seviyeye uyum sağlayarak, dağcılar için daha fazla fırsat yaratır.

Vibram® XS Grip2, son 3 yılda dünya çapında pek çok kazanan dünya şampiyonu tarafından kullanılan bileşik olan Vibram® XS GRIP'in doğal evrimini temsil ediyor. Vibram® XS Grip2, orta derecede kenar için ideal bir sıkılık seviyesiyle ölçülebilir şekilde geliştirilmiş kavrama sağlarken, tüm sıcaklıklarda tutarlı performans sağlar. Maksimum tutuş gerektiren durumlar için Vibram® XS Grip2 önerilir.  

Vibram® XS Edge maksimum kenar desteği sağlamak için geliştirilmiş olan bileşimi, en zorlu kenar hareketleri için daha fazla sertlik katarken, daha fazla dayanıklılık ve mükemmel bir kavrama sağlar. Bozulmaya karşı geliştirilmiş dayanıklılığı sayesinde, kullanım saatlerinden sonra bile şeklini korur. Vibram® XS Edge, hem sıcak hem de soğuk sıcaklıklarda tutarlılığını koruyor. Desteğin öncelikli olduğu durumlar için önerilir. 

Vibram® XS Flash tırmanma performansından ödün vermeden (aşırı dayanıklılık, inanılmaz tutuş) iç mekan duvarlarını temiz bırakmak için yapay ayaklar üzerinde maksimum kavrama sağlar. XS Flash, markalamayan bir bileşiktir ve renklidir.

Vibram® Mont bileşik formülasyonu dağcılık, trekking, akrobatik çalışmalar ve motorsiklet yarışları için optimize edilmiştir. Vibram® Mont bileşiği, düşük sıcaklıklarda en zorlu arazilerde en yüksek güvenilirliği sunar. Sertlik değeri, karlı ve buzlu arazilerde kullanım için krampon uyumluluğu için önemli bir faktördür. Aşırı dayanıklılığı nedeniyle Vibram® Mont da motosiklet tabanları için yaygın olarak kullanılmaktadır.

Vibram® XS Trek, multisport, outdoor, dağ bisikleti, kar sporları ve su sporları için genel performans sağlayan teknik bir bileşendir. Başlıca özellikleri esneklik ve ıslak çekiş gücüdür. Vibram® XS Trek markalama bileşiği, bileşiğin kapalı ve deniz sporları için kullanılmasına izin verir. Geniş bir tasarım yelpazesinde kullanılan Vibram® XS Trek, müşteriye, özel uygulama ile ilgili olarak, tabanın performansını optimize etme özgürlüğü sağlar.

Vibram® Idrogrip ıslak dış mekan ortamlarında maksimum damlamayı elde etmek için geliştirilmiştir. Islak kayalar üzerindeki üstün performansı, onu genel süper performansa ihtiyaç duyulan zor yürüyüş parkurları için mükemmel bir bileşik yapar. Bol miktarda yüzey teması olan bileşik ve taban tasarımlarıyla, dış mekan koşullarının çoğunda kaymayı daha iyi yönetmeye yardımcı olabiliriz.

Vibram® Megagrip, kuru ve ıslak zeminlerde mükemmel bir tutuş özellikleri sunarken, daha yüksek bir dayanıklılık seviyesi sağlar. Kaygan yüzeylerle sık sık karşılaşan kullanıcı için geliştirilen Vibram® Megagrip, trekking ve multisport ile tüm sezon yürüyüşleri ve seyahatleri için uygundur. Megagrip, sırt çantasıyla tırmanma, canlanma, tahammül, dağ bisikleti ve paten kayması gibi son derece zorlu faaliyetler için ideal yüksek performanslı lastik bileşimi olarak Vibram® Megagrip'i tanımlamaya yardımcı olan eşsiz bir tutuş ve dayanıklılık kombinasyonu sunuyor. Yumuşak (65/70 Shore A) ve sert (75/80 Shore A) sertlik formüllerinde mevcut olan Vibram® Megagrip, çok çeşitli son kullanıcı ihtiyaçlarını karşılamak için tasarlanan çeşitli dıştan şekil ve modellerde kalıplanabilir.


Vibram® Icetrek kauçuk bileşiği, buzlu yüzeylerde kavrama ve çekiş sağlarken, iç zeminleri çizmez veya bunlara zarar vermez veya sıvıları ve kiri emer. Yumuşaklık, bileşiğin pürüzsüz yüzeylere yapışmasını ve çekişi iyileştirmek için agresif çekimleri desteklemesini sağlar. Küçük sivri uçlu pabuçlar ve geniş bir destekleyici yüzeyler kullanılarak tek tasarımla bağlantılı olarak Icetrek tabanlarını güvenle hareket ettirmek için faydalı hale getirir.

Vibram® Wavegrip, ister teknede ister deniz sporlarında oynayıp oynamayı, hareket etmeyi ve eğlencenin tadını çıkarmanızı sağlar. Vibram® Wavegrip, markalamayan bir kauçuk bileşimidir ve her tekne yüzeyinde tutuş ve çekiş sağlar. Bileşiğin yumuşaklığı, arazide veya tek dayanaklı kullanımda tehlikeye girmeden jelkot, paslanmaz çelik ve ıslak tik yüzeylere yapışmasını sağlar. Mikro yonga ve drenaj kanalları ile birlikte kullanıldığında, Wavegrip'i her türlü deniz koşulunda gemide güvenle hareket ettirmek için faydalı hale getirir.

Vibram® Ecostep bileşik ailesini üretmek için üretim sürecimizle üretilen kauçuk hurda geri dönüştürülür. Vibram Eco bileşiklerinde yeniden kullanılan malzemeler, gürültüyü azaltmak için otoyolların dibi gibi diğer uygulamalarda da kullanılabilir. Düşüşün etkisini yumuşatmak için seviye veya oyun alanı olarak kullanılır.

Vibram® Fire & Ice bileşimi, çok geniş sıcaklıklarda (-20 ° C ile + 250 ° C arasında) performans değerlerini korurken, aşırı uygulamalar için formüle edilmiştir. Formülasyon, alev direnci için hem NFPA gereksinimlerini karşılar ve -23 ° C'de esneklik ve çekiş sağlar. Vibram® Fire & Ice, çok soğuk havalarda yangına dayanıklılık ve yüksek tutuş performansının muhafaza edilmesi gereken herhangi bir dış mekan etkinliğinde kullanılabilir. İtfaiyeciler, askeri personel, düşük icra personeli ve daha soğuk iklimlerde çalışan dış mekan çalışanları bu istisnai Vibram bileşiğinin adaylarıdır.

Vibram® Flame, EN 15090 ve NFPA performansına uygun tutuş ve dayanıklılık için efsanevi standartlarımıza uyan, gerekli alev direncine sahip çalışma ve güvenlik tabanı için özel bir bileşiktir. Vibram® Flame, yırtılma mukavemeti direnci, yağ direnci, sıcak temas direnci ve esnek direnç gibi koruyucu dış yüzeyler için tüm ISO standartlarını karşılar. Vibram® Alev, yangınla mücadele endüstriyel uygulamalar ve ısı ve / veya aleve karşı direncin gerekli olduğu diğer ilgili faaliyetler için önerilir. 

Vibram® Superwork bileşikleri, iş ve güvenlik tabanları için özel olarak geliştirilmiş en yeni Vibram kauçuk bileşiğidir. Bu bileşikler ISO 20345 ve benzeri PPE standartlarının gereksinimlerini karşılar. İki versiyon hem yağa dayanıklı hem de iz bırakmayan bileşiklerdir.

Vibram® TC4 +, iş ve güvenlik tabanı için tasarlanmış özel bir bileşendir. Vibram® TC4 + uygun şekilde tasarlanmış ayakkabılarla kullanıldığında, ESR {EH} ayakkabılar için ASTM ve CSA seviyelerini karşılayabilir. Vibram'ın tutuş ve dayanıklılıktaki yüksek performans seviyesini korurken, bu bileşikler yırtılma mukavemeti direnci, yağ direnci, sıcak temas direnci ve esneme direnci gibi koruyucu dış yüzeyler için ISO standartlarını karşılar. Vibram® TC4 +, endüstriyel ve iş servis uygulamaları için tavsiye edilir. 

Vibram® OR +, çoğu endüstriyel ortamlarda kullanılmak üzere çok yönlü bir ürünün yanı sıra yağ direnci açısından referans Vibram bileşiğini temsil eder. Esnek direnç, yırtılma mukavemeti direnci ve sıcak temas direnci gibi koruyucu dış yüzeyler için tüm ISO standartlarını karşılar. Vibram® OR +, aşırı koşullarda hareket ederken ve performans gösterirken bile, günlük olarak giyilmek üzere ideal bileşiktir.

Vibram® ESD bileşimi, uygun şekilde tasarlanmış ayakkabılarla ve uygun çalışma ortamlarında kullanıldığında, değerli elektronik ekipmanların korunmasına yardımcı olan elektriksel deşarjın kullanıcı tarafından kontrol edilmesine yardımcı olur. Vibram® ESD, bir deşarj sağlayan Antistatik bileşikler, 0,1 ile 35 m arasında bir direnç ile karşılaştırıldığında daha yüksek bir koruma seviyesi sağlar.

Vibram® XS Work ISO 20345, EN13287 ve benzeri KKD standartlarının gereksinimlerini karşılar. Yağa dayanıklı ve işaretlemeyen Vibram® XS Work, iş hizmet tipi ayakkabılar için kayma direnci için yeni bir standart belirlemektedir. Özel Vibram mühendisliği ile tasarlanan kayma dirençli tasarımlarla birleştirildiğinde XS Work, kayma Direnci için ISO 13287 SRC gereksinimlerini aşıyor. 

Vibram® -40, soğuk oda ve dış mekan uygulamaları için uygun kauçuk bileşikÇok düşük sıcaklıklarda performans sağlamak için tasarlandı. 
-40 ° C'ye kadar esneklik ve çekiş sağlar

Vibram® Morflex, hafifliği gerektiren yaşam tarzı fonksiyonları için tasarlanmış genişletilmiş EVA bazlı bir kauçuk bileşiğidir. Geniş yüzey temaslı tasarımlarda kullanıldığında, Vibram® Morflex bileşiği iyi bir tutuş ve dayanıklılık sunar. 

Vibram® Gumlite düz ve cilalı yüzeylerde daha iyi tutuş sağlar. Bu yumuşak hafif bileşik, kullanıcıya, ayakkabı ağırlığının enerji tüketiminde daha önemli olduğu, yokuş yukarı yürümeye yardımcı olur. Yastıklama uzun yürüyüşler ve günün çoğunda ayakları üzerinde çalışan insanlar için idealdir. Vibram® Gumlite ayrıca Antistatik versiyonda da mevcuttur.

Vibram® Newflex, kayma direnci ve yastıklama yeteneklerini geliştirmiştir. Hafifliği ve dayanıklılığı, hem ayakkabı hem de botlar için önemlidir, aynı zamanda ayakkabı ağırlığının enerji tüketiminde belirleyici olduğu Ortopedik ayakkabılar. Vibram® Newflex, daha fazla konfor sağlayan, dayanıklılık, yastıklama, ağırlık gibi üstün bir denge sunar.  

Vibram® Vi-Lite, hafif bir bileşimdir ve optimum plantar basınç dağılımı sağlar.
Bu bileşik, standart EVA'dan daha iyi tamponlama özellikleri sunar. Vibram® Vi-Lite, çeşitli taban tasarımlarında karmaşık modellerde de kullanılabilir. 

Vibram® Cityplus bileşiği, kaldırımlar, basamaklar ve sokaklar gibi düz ve parlak yüzeylerde kavrama sağlar. Bu bileşik, dış mekan kullanımı için standart kauçuk bileşenden daha yumuşak, konfor özellikleri. Müşterilere yaşam tarzı işlevlerinde yüksek düzeyde dayanıklılık sağlar. Vibram® Cityplus, en talepkar stilist ihtiyaçlarını karşılamak için renklendirilebilir ve kapıları tasarım yaratıcılığına açar . 

Vibram XS City Bileşeni, ıslak tipik kentsel yüzeyler üzerinde en iyi tutuşu sağlayacak şekilde formüle edilmiştir. Islak zemindeki bu yüksek seviye, pürüzsüz mermer ve metalik zeminlerde bile güvenli bir yürüyüşe olanak sağlar. Kentsel yürüyüş sırasında rahatlık için iyi bir yastıklama seviyesi sağlar.

 

HIZLI KARGO

Siparişleriniz en fazla 3 iş günü içinde kargoya verilir.

GÜVENLİK

Bilgileriniz SSL 120 BIT sertifikası ile koruma altındadır.

KARGO ÜCRETİ

100 TL ve üzeri siparişlerde kargo ücreti alınmamaktadır.

ÇAĞRI MERKEZİ

Siparişler ve ürünler hakkında bilgi almak için bizi arayabilirsiniz.

Hipotenüs Hipotenüs E-Ticaret Sistemleri İle Hazırlanmıştır.