Stanley Markasının Doğuşu

Stanley markası 100 yılı aşkın bir tarihe sahiptir. William Stanley Jr tarafından 1913’de vakum yalıtımı ve çeliktenden üretilen taşınabilir şişe ile başlayan macera bugün termos algısını ve çeşitliliğini tamamen değiştirmiştir. Aslında bir elektrik mühendisi olan William Stanley Jr çalışmaları esnasında sürekli kahve tüketmekyeydi. Kahvesini sıcak tutmak için bir yol arayan ve transformatörleri geliştirirken öğrendiği teorilerden ilham alarak Stanley Termosları yarattı. Bu termos ve muglar zaman içinde simgeleşmiş ve gezginlerin, macera sporları yapanların, doğada olanların vazgeçilmez parçası haline geldi. Stanley termoslar çift kat duvar yalıtımı, vakumlu kapaklar ve BPA içermeme gibi öne çıkan özellikleri sayesinde termos piyasasının bir numaralı markası olmuştur.

BPA İçermez:

BPA, Bisfenol A’nın kısaltması olup, günümüzde özellikle plastik, naylon, polyester ve PVC gibi maddelerin üretilmesinde etkin rol oynamaktadır. Polikarbon plastiklerde, konserve kutuları vemeyve suyu kutuları gibi gıda ambalajlarının iç kısmında kaplama malzemesi olarak da kullanır. Kullanıldığı plastik geri dönüşümlü plastikdir. BPA temas ettiği gıdaya geçer ve bu geçme işi sıcaklık ile artar. BPA’ya maruz kalmış anne karnındaki ceninlerde, yeni doğmuş bebeklerde ve çocuklarda büyüme ve davranış bozuklukları ortaya çıkıyor. Polikarbonattan mamül plastik şişe ve ambalajlardan tüketilen su ve gıda maddeleriyle birlikte vücudumuza giren BPA maddesi prostat, beyin gelişimi, kalp hastalıkları, karaciğerde enzim bozuklukları ve diyabet hastalıklarına sebep oluyor. BPA maddesi vücutta östrojen hormonunu taklit ediyor ve kadınlık hormonuna dönüştüğü için sperm üretiminde ciddi bir düşüse sebep oluyor. Erişkinlerde göğüs ve prostat kanseri riski oluşturuyor. Obeziteye, astıma neden olduğu saptanmış ve tiroid foksiyonlarını azalttığı belirlenmiştir.

 

Çift Kat Duvar Yalıtımı:

Bu özelliğe sahip termoslar yapı olarak hem iç hem dış duvara sahiptir. Bu nedenle çift duvar yalıtımına sahip termoslar içerisindeki içecek ve yiyecekler tek duvarlı ürünlere göre daha uzun süre soğuk ya da sıcak muhafaza edilir.  Ayrıca bu özellik termos içerisindeki sıcaklığın dışarı aktarılmasına engel olmaktadır. Böylece termos  dışında oluşacak terleme engellenir. Termos ve mugların çıplak elle tutulmasında içerideki sıcaklık dış ortama yansımadığı için elin yanmasıda engellenmiş olunur.

 

Vakumlu Yapı:

William Stanley tarafından tasarlanan ilk termoslar vakumla yalıtılmış şişelerin camla kaplanmasıyla üretilmiştir. Camın çok kısa sürede zarar görmesi ve bu tarz termosların fiyatının yüksek olması nedeni ile yeni bir teknoloji arayışına geçildi. İki paslanmaz çelik duvar arasına kömür tozu doldurularak Char-Vac™ teknolojisi geliştirildi. Char-Vac özelliği sayesinde termoslar daha sağlam bir yapı alırken çelik duvarlar arasındaki kömür tozu nedeni ile termosların ağırlığı arttı. Bu ağırlık sorununu yok etmek için 2009 yılında Char-Vac ™ kullanımını durduruldu ve bunun yerine dış çelik duvarın kalınlaştırılması tercih edildi. 2009 yılından sonra üretilen termosların ağırlıklarında farkedilir bir düşüş yaşandı. 2017'de üretilen Master Serisinde ise Char-Vac ™ modelinin üstü dayanıklılığına ihtiyaç duyan insanlar için yeni Quad-Vac ™ teknolojisi tasarlandı.


 

Temizlik ve Bakım:

Termosların tabanında bulunan açıklamada yıkanabilir olup olmadıkları belirtilmektedir. Plastik mandala sahip olan mug ve termoslarda vidalı sistem sayesinde bu parçalar sökülebilmektedir. Bulaşık makinasında yıkanabilen modellerde tüm parçalar sökülüp ayrı ayrı bulaşık makinasının üst kısmına konularak yıkanmalıdır. Bulaşık makinasında yıkanamayan modeller ise karbonatlı su ile çalkalandıktan sonra kuru ve temiz bir bez ile silinerek temizlenmelidir.


Tüm Stanley ürünlerine buradan ulaşabilirsiniz.

HIZLI KARGO

Siparişleriniz en fazla 3 iş günü içinde kargoya verilir.

GÜVENLİK

Bilgileriniz SSL 120 BIT sertifikası ile koruma altındadır.

KARGO ÜCRETİ

100 TL ve üzeri siparişlerde kargo ücreti alınmamaktadır.

ÇAĞRI MERKEZİ

Siparişler ve ürünler hakkında bilgi almak için bizi arayabilirsiniz.

Hipotenüs Hipotenüs E-Ticaret Sistemleri İle Hazırlanmıştır.