LifeStraw basitçe bir pipeti andıran, içinde 0,2 mikron düzeyinde filtre kabiliyetine sahip hollow fiber membran barındıran bir su filtre ekipmanıdır. Diğer su filtre sistemlerinden en büyük farkı LifeStraw’un suyu içerken anında filtre etmesidir. Mekanik filtre sistemine sahip olduğu için içtiğiniz suya herhangi bir kimyasal eklememektedir. Böylece suyun temizlenmesi için beklemek zorunda kalmazsınız. Pipeti kirli suya sokup ağız ucundan içmeye başladığınız zaman sadece suyun geçebileceği düzeyde deliklere sahip hollow fiber membran tüm toz, toprak ve zararlı patojenleri filtre ederek temiz suyu size ulaştıracaktır. İsterseniz LifeStraw’u direk su kaynağına sokup kullanabilir isterseniz de şişenize doldurduğunuz suyu pipetinizle içebilirsiniz. 

 

 

Bu ürün sadece tatlı sularda kullanıma uygun filtre sistemine sahiptir. Tuzlu sularda ve petrol gibi ürünlerle kirlenmiş sularda kullanımı uygun değildir. LifeStraw sahip olduğu 0,2 mikronluk membranı sayesinde suda bulunabilen E. coli, salmonella gibi bakterileri ve Giardia, Cryptosporidium gibi protozoaları kolaylıkla filtre edebilme kabiliyetine sahiptir. 0.2 mikron ile suda bulunan zararlı bakteri ve protozoalar %99.9 oranında filtresi sağlanmaktadır. Bir pipet ile yaklaşık 1.000 litre suyu filtre etmeniz mümkün. Bu günlük ortalama 3 litreden hemen hemen 1 senelik kullanım ömrü anlamına gelir. Ürünün filtresi dolmaya başladığında suyu çekmeniz zorlaşacak ve hatta tıkanacaktır. Böylece ürünü değiştirmeniz gerektiğini kolayca anlayabilir ve kapasitesinin dışında kullanımı da engellenmiş oluyor.

 

 

 

Lifestraw ürünleri bulaşık makinasında yıkamaya uygun değildir. Temizleme işleminin deterjan kullanılarak yapılması sorun yaratmaktadır. Bu nedenle kullandıktan sonra ağız kısmından geriye yavaşça üflemeniz yeterli olacaktır. Pipetin içinde kalan su alt kısımdan dışarı çıkacak ve bu temizlik yeterli olacaktır. Matarasının ise su ile çalkalanarak yıkanması yeterlidir. Ürün üzerine ayrıca basınç uygulanması, ürünün düşürülmesi, ürünün sert bir yüzeye kasıtlı ya da kasıtsız olarak çarpması LifeStraw®'un içindeki filtreleme mekanizmasına zarar vererek etkisini kaybetmesine ve kullanılamaz hale gelmesine yol açabilir. Bu ürün bir yetişkinin gözetimi olmaksızın çocuklar tarafından kullanılmamalıdır.


Tüm Lifestraw ürünlerine buradan ulaşabilirsiniz.

 

HIZLI KARGO

Siparişleriniz en fazla 3 iş günü içinde kargoya verilir.

GÜVENLİK

Bilgileriniz SSL 120 BIT sertifikası ile koruma altındadır.

KARGO ÜCRETİ

100 TL ve üzeri siparişlerde kargo ücreti alınmamaktadır.

ÇAĞRI MERKEZİ

Siparişler ve ürünler hakkında bilgi almak için bizi arayabilirsiniz.

Hipotenüs Hipotenüs E-Ticaret Sistemleri İle Hazırlanmıştır.