Sırt çantalarında 1991'den bu yana kullanaılan bu teknoloji sayesinde çanta ile sırt arasında temas alanı içerisinde bir kanal yaratılmıştır.  Böylece omurga üzerinde bir havalandırma kanalı aracılığıyla sırt bölgesinde ki ısı düşürülerek terleme bir şekilde önlenir. Ayrıca sırt üzerinde oluşan basıçta eşit olarak vücuda yansıtıldığı için ekstra konfor sağlar.


Kaz tüyü dolgusu yüksek sıcaklık sağlamasının yanında oldukça hafif olmasıyla da öne çıkan bir malzemedir. Kaz tüyü kullanılan ceket ve uyku tulumları su yalıtımı içermedikleri için sadece kuru soğuk havalarda kullanıma uygundur. Bu malzemeden üretilen ceketler mükemmel sıcaklık-ağırlık oranına sahip olup kolayca yanınızda taşınabilecek şekilde tasarlanmıştır. 

2015 yılında kullanılmaya başlanan bu kombinasyon sayesinde her iki dolgu malzemesinin en iyi özelliklerini bir araya getirilmiştir. Downfiber %70 kaz yüyü ve %30 Fibercloud birleşiminden oluşur. Kaz tüyü malzeme  PFC içermeyen bir işlem kullanılarak su itici hale getirilmiştir. Bu dolgu   maddesi yağmur veya ter ile nemlense bile, Downfiber malzeme yalıtıma devam etmektedir. 
 Dahası daha çabuk kurur bu da fitilleme kabiliyetini ve nefes alabilirliğini arttırır.


Sırt çantasının kullanıcının sırt yapısına uygun hale gelmesini sağlayan bir sistemdir. Vücut ile dinamik bir uyum sağlanarak konfor ve performans artırılmıştır. Çantanın askıları kademeli olarak aşağı ya da yukarı hareket ettirilerek kişinin sırt yüksekliğine bağlı olarak en rahat konum ayarlanabilir. Ergo dinamik sisteme sahip çantalar aynı zamanda ayarlanabilir bel göğüs ve omuz kayışları sayesinde ağırlığın eşit olarak yayılmasını sağlamaktadır. 

Sentetik elyaf dolgu sayesinde ısı yalıtımıüst seviyede sağlanmaktadır. Ayrıca nem,yağmur ya da terleme durumu oluşacak ıslaklık sonrası bile yalıtım performansı en üst seviyede devam eder. Fibercloud malzeme farklı uzunluk, tip ve incelikteki mikro / içi boş elyaftan oluşur. Yüksek ısı yalıtımı yanında sağlam yapısı ile kaz tüyü ceketlere göre daha uzun ömürlüdür ancak kaz tüyü kadar hafif değildir.

Bu teknolojiye sahip sırt çantaları yapılarından dolayı bir eğime sahiptir. Bu eğim sayesinde sırt ile çanta arası bir boşluk oluşur.  Bu havalandırma boşluğu, sıcak havanın hemen çıkmasına izin verir. Aynı zamanda bu teknoloji rahat hareket imkanıda oluşturur.

Isı ile şekillendirilmiş yakın temas süspansiyon sistemi optimum ağırlık dağılımı ve dağ arazisinde büyük hareket özgürlüğü sağlar. Arka plaka çıkarıldığında ve bel kemeri söküldüğünde, sırt çantası hafif bir paketle yapılan geziler için uygun bir softpack haline gelir. 

Microguard, çok hafif, dayanıklı ve kompakt giysiler ve uyku tulumları için ideal olan sentetik elyaf malzeme kullanılarak oluşturulmuş bir teknolojidir. Yüksek tavanlı ana elyaflar, ısı depolamada mükemmel olan mikro elyaflarla karıştırılır. Böylece oldukça hafif ve ısı yalıtımı üst seviyede olan bir malzeme ortaya çıkar. Kaz tüyüne alternatif olarak oluşturulan bu teknoloji sayesinde kaz tüyünde yaşanabilecek tüylenme, ıslanma ve bakım problemleri de aşılmıştır.

Bu gruptaki materyaller klasik “hardshell” malzemelerdir, yani her zaman su geçirmez, rüzgar geçirmez ve nefes alabilirler. Texapore malzeme ürünün ana malzemesi altında kullanılan su geçirmez bir astardır. Bu astar yağmur suyuna 8 saat kar suyuna 3 saat dayanıklılık gösterir. Texapore astar sahip olduğu micro gözenekler ile aynı zamanda nefes alarak terlemeyi de önlmiş olur. Rüzgara karşıda dayanıklılık gösteren texapore astar su ve rüzgara karşı bir kalkan görevi görür. Texapore O2 + özelliği ile malzeme + 15.000 g / m nefes alma özellikle yüksek bir seviyede sahiptir.

X şekilli bir konfigürasyondaki iki alüminyum destek, yükün büyük kısmını kalçalara yönlendirir. Yüksekliği ayarlanabilir omuz askıları ve tamamen ayarlanabilir arka uzunluğu, mükemmel bir uyum sağlar. Ayrıca, taşıma sistemi, erkek ve kadınlara özgü anatomik olarak tasarlanmış versiyonlarda mevcuttur. Bir başka avantajı: alüminyum destekler, omuz kayışları ve bel kemeri, zorlu arazide tam bir sırt çantasıyla bile mükemmel hareket özgürlüğü sağlamak için tasarlanmıştır.

Hızlı Nem Kontrolü (Quick Moisture Control) sayesinde kumaş üzerinde oluşan nem kumaşa hızlı bir şekilde yayılmaktadır. Kumaşın tek noktasında yoğunlaşmadığı için malzeme kısa süre içerisinde kurumaktadır. Terleme sonrası oluşacak görüntü ve koku bu özellik sayesinde ortadan kaldırılmış olur. Bu özellik sayesinde yıkanan ürünler de kısa sürede kuruyabilmektedir.

Havalandırma Destek Sistemi (Vent Support System) kumaş üzerinde bulunan kanallar sayesinde havalandırma sağlayarak terlemeyi azaltır. Özellikle yoğun olarak terlemenin gerçekleştiği koltuk altı ve sırt bölgelerinde bulunan file astarlı kanallar sayesinde bu bölgelerdeki nem en aza indirilir. Kanalların üzeri özel bir dikiş ile kapalı olduğu için cildin gözükmesi söz konusu olmaz.

UV Shield özelliği sayesinde güneş ışınlarının zararlı etkisine karşı ürünler bir kalkan oluştururlar. Özellikle şapkalarda bulunan bu özelik ile 50 faktöre kadar (UPF 50) koruma sağlar. Yazın güneşin etkisine karşı bir çok t-shirt ve şapka bu özellikle desteklenmektedir.

Stretch özelliği kumaşa ekstra bir esneme kazandırmaktadır. Likralı yapıya sahip bu kumaşlar hareket özgürlüğünü en üst seviyeye taşımaktadır. Aynı zamanda esneyen yapı ve bu yapıyı destekleyen sağlam dikişler ile ürün daha sağlam bir hal almıştır. Kumaşın esnemesi nedeni ile kumaşta olacak yırtılma ve aşınmalar engellenmiş olunur.

Function 65 özelliğine sahip kumaşlar %65 Polyester ile %35 Pamuk içeren bir kombinasyondan oluşurlar. Sertifikalı organik pamuğun rahatlığı ve polyester malzemenin sağlamlığını bir arada bulunduran rüzgar ve suya dayanıklı hibrid bir kumaş oluşturulmuştur.

Stormlock özelliğine sahip ceketler rüzgara karşı yüksek dayanıklılık sağlamaktadır. Bu dayanıklılığı oldukça hafif yapısıyla destekleyen oldukça yumuşak bir malzemesi vardır. Su kaydırma özelliği ile de kumaşın nemli kalması engellenmektedir.

Çantalarda kullanılan bu teknoloji sayesinde oldukça sağlam ve bir o kadar ince bir malzeme oluşturulmuştur. Yoğun dokuma sayesinde oldukça sağlam bir malzeme elde edilmiştir. Çantaların sürekli zemin ile temas etmesi nedeni ile çantaların taban kısmında kullanılan bu malzeme ile deformasyon önlenmiştir. Ayrıca sağlam yapısına rağmen oldukça ince ve hafif olması çantanın taşınmasını kolaylaştırmıştır.

Sırt çantalarının askılarında belli bir kalınlığın altına düşülünce ağırlık omuzlarda daha çok hissedilir. Ayrıca ince askılar omuzlara zarar verebilir. Bu teknoloji sayesinde askılar çanta kapasitesine göre olbilecek en kalın seviyede üretilmiştir. Geniş bantlı ve dengeli yük dağılımı ile konforlu bir sırt sistemi sağlanmış olur. 

RFID Pro Tech özelliğine sahip olan cüzdan ve çantalarda bulunan kredi kartı gibi üzerinde mikroişlemci ile donanmış etiket taşıyan eşyalara dışarıdan erişim yapılamamaktadır. Seyahatlerde ve günlük yaşamda cebinizde emniyette sandığınız kredi kartı bilgilerinize dışarıdan ulaşarak şifre bilgileriniz alınabilir. Bu özelliğe sahip cüzdanlar bu tarz olaylara engel olmak için tasarlanmıştır.

3 in 1 ceketlere iç kısmında bulunan System Zip sayesinde ceket içine polar sabitlenebilmektedir. Bu özelliğe sahip ceketler rengine uygun polar ile beraber satılmaktadır. Ceket ya da polar sistem fermuarı sayesinde birbirinden ayrılıp tek başına giyilebilmektedir. Aynı zamanda sistem fermuar özelliğine sahip tam fermuarlı polarlar ayrıca alınıp bu ceketlere monte edilip kullanılabilir.

Grip System Prime özelliğine sahip ayakkabıların tabanları özel bir kauçuk materyaline sahiptir. Özel taban deseni sayesinde zemine çok sıkı bir şekilde tutunmaktadır. Kauçuk yapısı nedeni ile de hem ıslak hem de kuru zeminde üstün bir tutuş sergilemektedir. Ayrıca tabanda bulunan dişler arası çok kolay temizlenmektedir.

Tüm Jack Wolfskin ürünlerine buradan ulaşabilirsiniz.

 

 

 

 

 

 

 

HIZLI KARGO

Siparişleriniz en fazla 3 iş günü içinde kargoya verilir.

GÜVENLİK

Bilgileriniz SSL 120 BIT sertifikası ile koruma altındadır.

KARGO ÜCRETİ

100 TL ve üzeri siparişlerde kargo ücreti alınmamaktadır.

ÇAĞRI MERKEZİ

Siparişler ve ürünler hakkında bilgi almak için bizi arayabilirsiniz.

Hipotenüs Hipotenüs E-Ticaret Sistemleri İle Hazırlanmıştır.